Studia podyplomowe, co warto wiedzieć

Jak wybrać studia podyplomowe?


Studia podyplomowe, co warto wiedzieć
 
Dla kogo s± podyplomówki Wady i zalety


Kończ±c studia I lub II stopnia albo nawet jednolite może okazać się, że to za mało, aby wyróżnić się na rynku pracy. Posiadaj±c w kieszeni dyplom ukończenia studiów wyższych, niestety nie masz doświadczenia, a przecież właśnie to jest dzisiaj najawżniejsze. Nawet najlepsze studia wyższe nie wyposaż± Cię w wiedzę praktyczn± i umiejętności, dzięki który będziesz mógł być konkurencyjny.

Studia podyplomowe, tzw. podyplomówki skupiaj± się głównie na praktycznych kwestiach, dzięki czemu możesz jeszcze lepiej niż dotychczas wypełniać swoje obowi±zki. Nie oznacza to jednak, że musisz je rozpocz±ć tuż po ukończeniu studiów magisterskich.

Wybór i ukończenie odpowiednich studiów podyplomowych spowoduje, że będziesz miał szansę stać się ekspertem w w±skiej dziedzinie, a eksperci s± bardzo cenieni i zarabiaj± dużo lepiej.

 

Studia podyplomowe, a może doktoranckie?

Kiedy pojawia się zagadnienie studiów podyplomowych, część osób myśli o rozpoczęciu studiów doktoranckich. Czy to dobre rozwi±zanie, czy jest to opłacalne? Raczej nie, to zupełnie dwie różne ścieżki rozwoju - każda jest dobra, w zależności czego oczekujesz. Pamiętaj, że studia podyplomowe niewiele maj± wspólnego ze studiami doktoranckimi. Jeżeli zależy ci na zdobyciu konkretnych umiejętności? W takim razie studia podyplomowe będ± lepszym rozwi±zaniem, bo zajęcia będziesz miał ze specjalistami, którzy praktykuj±, czyli na co dzień sami pracuj± jako eksperci w branży.

Kiedy sprawdz± się studia doktoranckie? Takie pozwol± ci rozwijać wiedzę teoretyczn±. Jeżeli myślisz o tym, aby w przyszłości wykładać na uniwersytecie lub w szkole wyższej lub po prostu fascynuje cię praca naukowa, chciałbyś być autorem wielu ciekawych publikacji, to rozpoczęcie takich studiów będzie dobrym pomysłem.

 

A jak wybrać odpowiednie studia podyplomowe?

Najpierw trzeba zastanowić się, co lubimy robić, czy obecna praca nas satysfakcjonuje. Studia podyplomowe mog± poszerzyć nasz± wiedzę lub pozwol± nam na przebranżowienie się - co jest bardzo ważne.

Należy przejrzeć listy studiów podyplomowych i sprawdzić, po ukończeniu których będziecie mogli ubiegać się o lepsz± pracę lub zwiększycie wydajność na posiadanym już stanowisku.

 

Z reguły studia podyplomowe s± w systemie weekendowym, a co ważne nabory trwaj± pernamentnie cały rok, kiedy tylko zbierze się grupa rozpoczynaj± się zajęcia, to bardzo wygodne, ponieważ pozwala na podjęcie studiów o każdej porze roku, czasami nawet w wakacje.

 

Podsumowuj±c, studia podyplomowe, to dobre rozwi±zanie dla osób, które skończyły właśnie studia wyższe (nawet tylko I stopień), jak także dla osób, które już dawno s± na rynku pracy i potrzebuj± poszerzyć swoje horyzonty.

&


Praca Socjalna

OSWIATA Studia Podyplomowe

BIZNES Studia Podyplomowe

ZDROWIE Studia Podyplomowe

Œwiętokrzyska Szkoła Wyższa, ul. Mielczarskiego 51, 25-709 | tel. 41 362 30 18 | e-mail: swietokrzyska.szkola.wyzsza@wp.pl

© SSW Kielce 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zawartych na niniejszej stronie jest zabronione!
code by: codeplex.pl - polityka bezpieczenstwa i cookies